کتاب‌‌های ترانه «مهشاد و مهدیه عرب» رونمایی شد

جدیدترین جلسه «کافه ترانه» ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲۴ تیر در فرهنگسرای «ملل» واقع در پارک «قیطریه» برگزار شد. در این برنامه علاوه بر ترانه‌خوانی و حضور هنرمندان موسیقی و سینما، از مجموعه‌ ترانه‌های «مهشاد عرب» و «مهدیه عرب» رونمایی شد.

کتاب ترانه‌های مهشاد عرب،«سوءظن» نام داشت که شامل سروده‌های خاطره‌انگیز او بود که طی تمامی سال‌های فعالیتش با صدای خوانندگان مختلف به گوش مخاطبان رسیده بود. مجموعه ترانه‌های مهدیه عرب شامل سروده‌های او و مبانی ترانه با نام «یه حالی دارم این روزا» منتشر شد و اولین عرضه این دو کتاب در نمایشگاه کتاب امسال بود.

مهشاد عرب، همزمان با انتشار کتابش گفتگویی با سایت «موسیقی ما» داشت و در مورد اثر خود گفته بود:« اسم این کتاب «سوءظن» است. سوءظن ترانه‌ای بود که با صدای «نیما مسیحا» منتشر شد و «علیرضا قرایی‌منش» آهنگساز آن بود و «رضا تاجبخش» هم تنظیم کار را انجام داد. آقای «فریبرز لاچینی» در یکی از آلبوم‌های بی‌کلامشان هم این قطعه را با پیانو نواختند. از آنجا که این کار بسیار به دل دوستان من و طرفداران عزیز نشسته بود، نام ترانه‌اش را برای کتاب انتخاب کردم. صدها کار منتشر شده دارم و این کتاب گزیده‌ای از ترانه‌های من است و سوءظن را ترجیح دادم. حدود هفتاد ترانه را انتخاب کردم که این امر بسیار مشکل بود. در طول این چهارده سال صدها ترانه را منتشر کرده‌ام و انتخاب هفتاد مورد از بین آنها برایم آسان نبود. اما سعی کردم کارهایی را انتخاب کنم که مردم در دهه گذشته با آنها خاطرات بیشتری داشتند.»

http://musicema.com/node/284516